Prysznic bez brodzika

Prysznic bez brodzika – połączenie estetyki i funkcjonalności

Aranżując wnętrza skupiamy się na tym, aby powstała przestrzeń była zarówno bardzo estetyczna, jak i maksymalnie funkcjonalna. Coraz większą popularność zyskują łazienki, w których króluje prostota i minimalizm. Zgodnie z obecną opinią „mniej znaczy więcej” najnowsze trendy stawiają na lekkość i wszechstronność pomieszczenia.

Bez brodzikowa kabina stanowi świetną alternatywę do tradycyjnych pryszniców.

Kabina prysznicowa bez brodzika świetnie się prezentuje i pasuje niemal do każdego wnętrza, ale w przypadku takiego rozwiązania jest pewien „haczyk”. Jest to wybór dla osób, które są na etapie planowania/projektowania łazienki. Już wtedy należy pomyśleć nad przygotowaniem odpowiedniego spadku podłoża, który jest konieczny w przypadku takiego typu prysznica. Jeśli remontujesz swoją łazienkę i chcesz zmienić prysznic na nowoczesną, bezbrodzikową konstrukcję to musisz liczyć się z tym, że decyzja ta wiąże się z kłuciem obecnego podłoża.

Nowoczesne kabiny prysznicowe bez brodzika – dostosowane do Twoich potrzeb.

Kształt i rozmiar prysznica możesz z powodzeniem dostosować do swoich preferencji i potrzeb. W przypadku bezbrodzikowej kabiny nie ma ograniczeń co do konkretnego kształtu prysznica. Możesz zdecydować się na trójkątną, kwadratową czy prostokątną wersję, wszystko zależy od tego, co w Twoim wnętrzu sprawdzi się najlepiej.

Kabiny prysznicowe bez brodzika – do małych i dużych wnętrz

Delikatna, bezbrodzikowa konstrukcja dzięki łagodnej, lekkiej aparycji doskonale sprawdzi się do zarówno do małych jak i dużych pomieszczeń. Małe, ciasne pomieszczenia optycznie się powiększą i nie będzie uczucia „przytłoczenia”, jakie występuje często w przypadku masywnych, głębokich brodzików. 

Drzwi do kabiny prysznicowej bez brodzika

Decydując się na bezbrodzikowy prysznic należy pomyśleć także jakiego typu drzwi prysznicowe będą spełniały nasze oczekiwania. W tym przypadku możliwości również jest wiele m.in.

  • kabina prysznicowa bez brodzika drzwi przesuwne,
  • klasyczne, otwierane na jedną stronę,
  • wahadłowe.

Można zdecydować się również na prysznic typu walk in – czyli tzw. prysznic bez drzwi

Odpływ punktowy, odpływ liniowy prysznic bez brodzika

Należy także zastanowić się jaki typ odpływu wybrać. Przy wyborze należy kierować się nie tylko kwestią wizualną, ale także możliwościami konstrukcyjnymi łazienki czy rozmiarem prysznica. Odpływ powinien być bardziej wydajny niż bateria natryskowa.

Nowoczesne prysznice bez brodzika – jakie płytki wybrać?

Wybierając płytki do bezbrodzikowej konstrukcji należy pamiętać, że montaż odpływu wymaga spadu 2%. Należy wybrać płytki antypoślizgowe, które pozwolą na zwiększenie bezpieczeństwa użytkowania, przez co nie tylko zmniejszą ryzyko poślizgnięcia, ale również zwiększą komfort użytkowania. Dodatkowo wskazane jest, aby montaż płytek antypoślizgowych rozważyć na całej powierzchni podłogi w łazience, a nie tylko w strefie pod natryskiem. Mata pod prysznic bez brodzika także jest dobrym pomysłem. Pozwoli ona na zmniejszenie ryzyka poślizgnięcia i urazów.

Kabina bez brodzika – łatwe utrzymanie w czystości

Kabina prysznicowa pozbawiona prysznica jest znacznie łatwiejsza do utrzymania w czystości w porównaniu z tradycyjnymi prysznicami. Podłogę w kabinie wystarczy umyć przy użyciu pospolitego mopa do mycia podłóg. Wyczyszczenie odpływu zajmie maksymalnie kilka minut. Czynność ta również nie należy do skomplikowanych.

Wybór prysznica bez brodzika, jak wszystko, ma swoje dobre i słabe strony. Dlatego decydując się na zastosowanie takiego rozwiązania w swojej przestrzeni prysznicowej  warto zapoznać się zarówno z zaletami i korzyściami, które płyną z montażu takiego typu prysznica, jak również ograniczeniami lub utrudnieniami, które ciągnie za sobą to rozwiązanie.

Prysznic bez brodzika wymiary

Łazienki z prysznicem bez brodzika mają swoje plusy i minusy.

Niewątpliwą zaletą jest dostosowanie rozmiaru i kształtu natrysku do własnych potrzeb, własnego wnętrza i preferencji. Nie trzeba się godzić na żadne kompromisy.  Kabina ta dodaje pomieszczeniu lekkości i nie przytłacza go. Sprawdzi się zarówno do małych, jak i dużych, wszechstronnych pomieszczeń. Z uwagi na uniwersalność i ponadczasowość styl wykończeniowy zachowany w mieszkaniu nie będzie tu przeszkodą – sprawdzi się niemal w każdym stylu aranżacyjnym. Prysznic jest łatwy do utrzymania w czystości i charakteryzuje się dużą funkcjonalnością, poprawą komfortu kąpieli, co ma szczególnie ważne znaczenie w przypadku osób z niepełnosprawnościami.

Ograniczeniami w przypadku bez brodzikowej konstrukcji może być konieczność zaplanowania go już na etapie projektowania łazienki. W przeciwnym razie decyzja ta wiąże się z koniecznością skłucia podłogi. Wykonanie odpowiedniego spadku powinno zostać wykonane przez fachowca, gdyż nie jest to łatwe zadanie. Jest to propozycja dla osób, dysponujących dużym budżetem, gdyż prysznic ten jest droższy od tradycyjnej, klasycznej wersji.

Przewiń na górę